Informacja celna

 

Jednym z pomocnych narzędzi przy imporcie towarów jest informacja celna, gdzie z powodzeniem można uzyskać odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania oraz wszystkie dane przydatne do wprowadzenia towarów na rynek krajowy. Decydując się na import towarów z Chin należy mieć na uwadze wiele spraw. Tylko robiąc to odpowiedzialnie i w pełni świadomie nie narażają się Państwo na ewentualne problemy z działalnością.

 

Dodatkowo mając niezbędną wiedzę łatwiej dochodzić swoich racji w jakichkolwiek sytuacjach. Aby uzyskać odpowiedzi na interesujące Państwa sprawy wystarczy wykonać telefon bądź wysłać mail z zapytaniem. Poniżej znajdują się oficjalne dane kontaktowe, których będą Państwo potrzebować:

  • infolinia: 801 470 477
  • telefon: +48 33 857 6251 (dla osób dzwoniących z zagranicy lub z telefonów komórkowych)
  • e-mail: info.sluzbacelna@kat.mofnet.gov.pl

 

Zwracając się pod podany numer telefonu lub e-mail otrzymają Państwo wyłącznie rzetelne wiadomości dot. stawki, dokumentów wymaganych do odprawy, a także należności, które trzeba będzie uiścić w momencie przekroczenia granicy. Udzielane są również wszelkie interesujące Państwa sprawy celne na temat przepisów i te związane z obrotem towarowym czy podatkiem akcyzowym. Dzwoniąc na infolinię można również dowiedzieć się o tym, w jaki sposób kontroluje się gry hazardowe.

 

Warto jednak pamiętać, że nie są udzielane wiążące informacje taryfowe oraz o pochodzeniu. Po tego typu dane należy się zwrócić do Dyrektora Izby Celnej w Warszawie, wysyłając pisemny wniosek. Dodatkowo warto rozważyć ubieganie się o wiążąca informację taryfową dla produktu, który jest importowany stale. Po jej uzyskaniu towar będzie clony zawsze na tej samej stawce, zatem celnik nie będzie interpretował wg jego uznania, a bazował na wiążącej informacji, co wiąże się z wieloma korzyściami dla importera, a także jego Klientów.

 

Prosimy pamiętać, że dzwoniąc na podany numer nie uzyskają Państwo również indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego. Jednak danych dotyczących tych spraw można dowiedzieć się od Krajowej Informacji Podatkowej.