Poradnik importera

Masz pomysł na import a brak Ci doświadczenia? Warto jak najbardziej zniwelować ryzyko korzystając z naszej wiedzy, którą zdobywamy od wielu już lat oraz naszych sprawdzonych wielokrotnie agentów jak również dostawców. Nie jest dla nas ważne czy import jest na kwotę kilku czy kilkuset tysięcy dolarów, czy sprowadzasz zabawki, czy auta elektryczne. Istotne jest, żeby towar, który otrzymasz spełniał Twoje wymagania jak i te narzucone przez Unię Europejską oraz Polskę.

Zajmujemy się wszystkimi etapami importu od negocjacji i ustalenia warunków współpracy z producentem, sprowadzeniem wzorów, organizacją transportu oraz zadbaniem, aby wszelkie czynności celno- skarbowe zostały dopełnione. Jeśli Twój towar wymaga dodatkowych dokumentów typu certyfikacja CE również dopilnujemy, aby wybrany dostawca takowe posiadał.

Dobry import to również dbanie o to, aby nasz azjatycki kontrahent był zadowolony ze współpracy o czym importerzy często zapominają. Na przestrzeni lat udało nam się dobrze poznać kulturę jak i zasady współpracy z dostawcami z krajów azjatyckich, które szanujemy, a to z kolei sprawia, iż dokonanie transakcji jest dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze. Dobre wyczucie kontrahenta poprzez nawiązanie z nim kontaktów pozabiznesowych pomaga w owocnej współpracy, dlatego kładziemy nacisk na to, aby dobrze poznać dostawcę.

Korzystanie z krajów azjatyckich zarówno w postaci importu jak i eksportu daje ogromne możliwości rozwoju, dlatego warto z tego skorzystać. Ważne jest to, aby mieć świadomość, że jest to długotrwały proces, gdzie czynniki biznesowe jak i pozabiznesowe muszą być ze sobą dobrze dograne. Nasze doświadczenie pozwala nam przeprowadzić ten proces na satysfakcjonującym poziomie dla każdej ze stron.

Praktyczne porady: