Import z Chin – jak zacząć?

W dzisiejszych czasach sprowadzanie produktów z zagranicy stało się wręcz koniecznym elementem działalności wielu firm. Chiny to obecnie najważniejszy dostawca towarów na całym świecie, również w naszym kraju. Wiele osób, które nie mają doświadczenia w branży, zastanawia się: jak zacząć import z Chin? Postanowiliśmy przygotować dla Państwa szczegółowy poradnik, w którym opisujemy najważniejsze kwestie. Jako profesjonalna firma zajmująca się eksportem oraz importem towarów z Chin posiadamy bogate doświadczenie, pozwalające udzielić kilku praktycznych wskazówek, które z pewnością rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na pytanie jak zacząć.

 

Początek współpracy

Należy pamiętać o dokładnej weryfikacji chińskiego dostawcy. Bardzo ważne jest upewnienie się o jego wiarygodności – w przeciwnym razie narażamy się na utratę pieniędzy i inne nieprzewidziane przeszkody. Jak zacząć proces weryfikacji? Na pewno niezwykle pomocne będą opinie dotychczasowych Klientów danego dostawcy, posiadane przez niego certyfikaty, a nawet zdjęcia przedstawiające fabrykę. Po zebraniu niezbędnych informacji należy upewnić się, że działalność danego producenta jest w pełni legalna – w tym celu warto zdobyć kilka cennych dokumentów, takich jak licencja exportowa czy ostatni list przewozowy. Dobrym rozwiązaniem jest również wizja lokalna.

 

Płatność

Zaczynając współpracę, należy również wybrać odpowiednią formę płatności. Mając pewność co do wiarygodności dostawcy zamówienia można przejść do szczegółowego uzgodnienia warunków realizacji oraz zapłaty za produkty. Najpopularniejszą formą płatności aktualnie jest Transfer Telegraficzny oraz akredytywa.

 

Wybór transportu

W zależności od charakteru i wielkości importowanego towaru istnieje możliwość skorzystania z różnych sposobów dostawy. Do wyboru mają Państwo transport lotniczy, morski i kolejowy. Jeśli przesyłka ma małe gabaryty, warto zatrudnić do jej przewozu kuriera. Na naszej stronie w zakładce „Transport” szczegółowo opisujemy wszystkie z zaproponowanych rozwiązań. Warto kontrolować proces dostawy na każdym etapie oraz sprawdzić towar przed samą wysyłką.

 

Zapewnienie odpowiednich dokumentów

Kolejną kwestią, która na pewno zainteresuje wszystkie osoby, zastanawiające się jak zacząć import towarów z Chin, jest konieczność dostarczenia wymaganych do odprawy celnej dokumentów. Zignorowanie tego punktu wiąże się z wieloma niewygodami. Szczegółowa lista niezbędnych dokumentów i certyfikatów różni się w zależności od specyfiki przewożonego towaru. Zapewnienie wszystkich wymaganych formalności znacznie ułatwi cały proces odprawy celnej.

 

Szeroka gama produktów

Import z Chin może dotyczyć produktów różnego typu. Nasza firma się importem towarów motoryzacyjnych i kuchennych, zabawek, odzieży i nie tylko. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszych cennych wskazówek wiedzą Państwo jak zacząć import z Chin.

 

Praktyczne porady: