Targi Kantońskie

Jednym z najlepszych miejsc do nawiązania kontaktów z dostawcami azjatyckimi są targi. Osobiste poznanie naszego kontrahenta ułatwi nam przeprowadzenie z nim transakcji. Na targach możemy podpatrzyć wszelkich nowości produktowych a także doświadczyć tego, jakie możliwości produkcyjne, technologiczne oraz jak bardzo rozwinięci są producenci z Azji.   Największe to Targi Kantońskie, które odbywają się dwa razy do roku. Najbliższe odbędą się w październiku i będą podzielone na 3 części:

 

  • Na pierwszej, która odbywa się w dniach 15-19 października, wystawiają się dostawcy takich produktów jak: sprzęt oświetleniowy, pojazdy i ich części zamienne, maszyny, sprzęt i narzędzia, zasoby energetyczne, produkty chemiczne i minerały, materiały budowlane, sprzęt AGD, elementy konstrukcyjne.
  • Druga część odbywająca się w dniach 23-27 października to producenci z zakresu towarów: dobra konsumpcyjne np. produkty codziennego użytku, upominki, gadżety reklamowe, ceramika, wyposażenie domu, meble, artykuły z kamienia i stali, opakowania, zabawki, biżuteria.
  • Na trzeciej w terminie 31 października – 4 listopada pojawią się natomiast wytwórcy: artykułów biurowych, toreb i walizek, produktów medycznych i zdrowotnych, leków, wyrobó medycznych i produktów zdrowotnych, Tkaniny i odzieży, buty, produkty sportowe i rekreacyjne.

Targi te to ponad 24 000 wystawców a odwiedza je ok. 100 000 osób z całego świata. Ilość prezentowanych produktów sięga liczby 150 000 szt. Sam kompleks, gdzie odbywają się targ to ok. 580 000 metrów kwadratowych. Kolejne targi będą miały miejsce na przełomie kwietnia/maja 2015 roku. W przypadku, gdy ktoś nie może pojawić się na targach, to warto odwiedzić oficjalną stronę internetowa: http://www.cantonfair.org.cn/en/, gdzie znajduje się lista wystawców i nawiązać z nimi kontakt.
 
Ważna informacja: do wyjazdu potrzebna jest wiza biznesowa, która jest wydawana na podstawie zaproszenia od organizatorów. Takowe uzyskamy, kiedy zarejestrujemy się na targach przez system rejestracji internetowej dostępny na stronie targów. Istotne jest tez to, ze ważność paszportu musi być dłuższa niż 6 miesięcy.